Balatoni borász a turizmus legjobbjai között - átadták a Pro Turismo Díjakat a Művészetek Palotájában
Idén immáron második alkalommal rendezték meg a Magyar Turisztikai Ügynökség szervezésében a Turizmus Summit elnevezésű konferenciát a Művészetek Palotájában. Az eseményen a turisztikai ügynökség vezetői értékelték az elmúlt egy esztendő eredményeit. Guller Zoltán az ügynökség vezérigazgatója beszédében az eltelt egy év kiemelt sikerei közé sorolta a Szent István-napi tűzijátékot, a nyár elején bemutatott Spice of Europe-kampányfilmet, valamint a Kisfaludy pályázat eredményét, melynek keretében, mintegy 700 vidéki panzió újulhat meg.
Az esten beszédet mondott Orbán Viktor miniszterelnök is, aki kiemelte: egyre többen kíváncsiak az országra, elismerik, mert vannak fiatal vállalkozók, akik sikereket érnek el, nem csak itthon, hanem külföldön is. A kormányfő szerint a turizmusban sikeres vállalkozó szükségszerűen hazafi, a turizmus a pénzkeresetnek az a formája, ami egyben hazaszeretet is.
Az est folyamán elsőként mutatták be a közönségnek Magyarország új országmárkáját, valamint a hozzá kapcsolódó kampányfilmet. Wellspring of Wonders, vagyis WOW – így szól az új országmárka szlogenje, amely mellé egy új logó is készült. Ez a magyar címerben szereplő hármashalmot jeleníti meg, egy úttal a közepén.
A Turizmus Világnapja alkalmából adományozható, 1989-ben alapított Pro Turismo elismeréssel minden évben azokat a szakembereket díjazzák, akik kiemelkedő teljesítménnyel járultak hozzá az előző esztendőben a hazai turizmus fejlődéséhez. Személyükre a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója mellett a turisztikai és vendéglátóipari szakmai szervezetek tehetnek javaslatot.
A konferencián átadták az idei Pro Turismo-díjakat is, melyeket Sándor Szandra (Nanuschka) divattervező, Papp Regina, a welovebudapest.hu főszerkesztője, Ruprecht László séf, a Stílusos Vidéki Éttermiség egyik alapítója, Fülöp Zoltán fesztiválszervező, a VOLT Fesztivál alapítója, Könnyid László, a hévízi Hotel Európa Fit vezérigazgatója, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége elnöke, valamint Laposa Bence badacsonyi borász vehetett át.
Laposa Bence „Ars poeticáját” korábban így foglalta össze: „Aktívan részt veszek a borvidéki életben, szeretnék előremutató összefogást megteremteni és olyan irányvonalakat találni, melyek a fenntartható fejlődést képviselik. Elsősorban viszont szeretnék olyan borokat készíteni, melyek méltóan képviselhetik a borvidéket és felrajzolják Badacsonyt a térképre bárki számára a világon. Utazásaim során, megtapasztaltam Badacsony kicsinységét, hogy nincs hírneve, hogy még nem olyan borok készülnek, mint amilyenekre lehetőségünk van, de nagyságát és egyediségét is, hogy még egy ilyen hely nem létezik a Földön, és hogy meg kell becsülnünk a vulkánjainkat. Már hosszú évek óta elképzelhetetlennek tartom, hogy máshol éljek, így budapestiként igazi badacsonyi lokálpatriótává váltam”