A Kontakt Műhely által szervezett tanulmányút célja az volt, hogy a Balatoni fejlesztések mellett az ország egy másik térségben, ahol szintén a vízre, mint fő attrakcióra épít a turizmus, megmutassák, milyen vendégkörrel, milyen termékfejlesztésekkel, milyen üzemeltetési megoldásokkal, milyen értékesítési és marketing tevékenységekkel működnek és terveznek a jövőben az ottani turisztikai szereplők, vállalkozások. Az utazás további célja a tapasztalatcsere és a kapcsolatok építése, együttműködési lehetőségek feltárása volt, hiszen a Tisza tó környékének vendégköre mutat hasonlóságokat a Balaton vendégkörével. A program a Balatonfüredi Megállópont GINOP-7.1.9-17-2018-00026 számú projektjének elemeként került megrendezésre.
Sarud, Élményfalu.
Az utóbbi években Sarud neve egyre többször felmerül a Tisza-tó említése kapcsán. Az Élményfalu megálmodója, Kücsön Gyula célja volt a vidéki élet hagyományainak, értékeinek megőrzése, a természetvédelem és a szabadidős élmények biztosítása a Sarudra látogatóknak. Az ÖkoPort vízibázis egy komplex vízi szolgáltató központ, ahol megannyi élményben lehet része azoknak, akik kipróbálják az itt található vízijárműveket, sporteszközöket. A Kalandpart az országban egyedülálló, vízre épült játszótér, mely a 60-70 cm-es kis elemektől a 4-5 méter magas tornyokig izgalmas szórakozást kínál gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. A Sarudi-medence partján épül az úszóműves Klubkikötő, mely pihenőbázisként és sportkikötőként működik majd, helyet adva a Tisza-tó új vitorlás bázisának. Sarudi ízélményeket kínál és igyekszik helyi alapanyagokból dolgozni a szintén Kücsön Gyula nevéhez fűződő Sulyom Tájétterem.
Kisköre
A résztvevők Kiskörén a Tisza tavi sport célú fejlesztésekkel ismerkedtek meg Magyar Csilla Kisköre Polgármestere és Baloghné Szilágyi Tünde Tourinform Iroda vezetője kíséretével. A kerékpárút Poroszló és Tiszafüred közötti hiányzó szakaszának átadása után a Kiskörei vízlépcsőnél ugrásszerűen megnőtt a kerékpárosforgalom. A Hallépcső a kerékpárosok körében is egyre népszerűbb. A Magyar Kajak- Kenu Szövetség gondozásában készül a Kiskörei Hallépcső és Vízlépcső közötti területre tervezett Tisza-tavi Síkvidéki raftingpálya, majd a kétpályás vadvízi evezős pálya. Emellett bemutatták az újonnan épült és az idei évtől már vendégeket is fogadó apartmanparkot.
A Mahart Zrt által szervezett nyaralóhajó program déli báziskikötője szintén Kiskörén található. Az újonnan épült helyszín hajósokat, kerékpárosokat, horgászokat, nyaralókat egyaránt kiszolgálja. Mellette épült Kisköre legújabb látványossága a két összefordított hajótestet formázó kilátó. A nyaralóhajókkal az Abádszalóki- és a Sarudi-medencét fedezhetjük fel. A szakmai találkozó keretében a Mahart Zrt képviselő mutatta be a programot, illetve osztotta meg a tapasztalatait.
Poroszló
A résztvevők megismerkedtek a Tisza tavon vízi túrák, öko túrák megszervezésével, hajókölcsönzéssel, vízi járművek kölcsönzésével, hajós rendezvények szervezésével foglalkozó vállalkozás vezetőjével, Posztós Gabriellával, Tisza-tavi Hajózási Kft képviselőjével, aki a helyi sajátosságba, a cégük működésébe, a helyi ökoturizmus mibenlétébe engedett betekintést. A résztvevők számos fejlesztési és jövőbeni együttműködési lehetőséget vetetettek fel a térségben.
Tiszafüred
Tiszafüreden a térség turisztikai fejlesztéseinek a „motorjai”, Virág Tibor, Tiszafüred Város Önkormányzatának alpolgármestere és Simon Norbert Tiszafüred Város Önkormányzatának turisztikai tanácsadója látta vendégül a szakmai csapatot. Ők a célcsoportok igényeinek, keresletének alakulásáról, a marketing tevékenységekről, rendezvények tapasztalatairól és összességében a vízi turizmusról osztották meg tapasztalataikat. Szóba került a találkozón a célzott kommunikáció kérdése, mely szerint a Tisza-tó, mint “brand”, vagy egyes aktivitások, mint például a vízi élmény, vagy kerékpáros aktivitás hatásosabb-e ha megjelenik a népszerűsítő kampányokban.
Abádszalók
Abádszalókon, az Adádi Kikötőben az Úszófalu projekttel, mint komplex víziturisztikai fejlesztéssel ismerkedtek meg a résztvevők. Az abádszalóki Abádi Kikötő szolgáltatásai évről évre innovatív megoldássokkal bővülnek, megfelelve a növekvő igényeknek. Dinamikus fejlődés figyelhető meg a teljes körű kikötői szolgáltatások terén, legyen szó sporthajóval, vagy ladikkal érkezőkről. Legfőbb szolgáltatások a motorcsónak bérlés, kerékpár kölcsönzés, Tisza-tavi hajózás, hajók tárolása, de igénybe vehetők szálláshelyek és egyéb szolgáltatások. A kikötőben épül Magyarország első úszófaluja. A 17, négy évszakban is lakható könnyűszerkezetes ingatlan dizájnja összhangban áll a természettel, közművesítése környezetbarát. Az Abádi Kikötőben jelenleg zajló projekteket a kikötő tulajdonosa, Hoffer Ferenc mutatta be.