Fiatal korunk emlékezetes vízi túráinak emléke ma is megdobbantja szívünk – ki ne vágyna ilyen élményekre, a Természet közelségében töltött napokra, a nappalok és az éjszakák váltakozásának ritmusához igazított életre, mesterséges fények, zajok nélkül, tiszta és egészséges környezetben? A Tisza legendásan szép természeti környezete biztosít hátteret ezeknek az emlékezetes kalandoknak. Mindez átélhető a Tokai Vízitúra Központban, a Zenit Vízibázison, Vidám Delfin Vízibázis Kemping és Panzióban valamint a Rétközi-tavi vízitúra bázison.
A Tisza-tó (más néven Kiskörei-víztározó) Magyarország második legnagyobb állóvize. Elsődleges feladata a Tiszán érkező árhullámok által hozott többletvíz tárolása, a térség árvízmentesítése volt. Az idő során a tó ökoszisztémája is fejlődött, előtérbe kerültek a természeti értékei: számtalan sziget, holtág, sekély kis csatorna váltja egymást a hatalmas, nyílt vízterületekkel, jellegzetes mozaikos tájat formálva. A Tisza-tó területén öt medencét találunk, mind egy-egy sajátos vízi világot tár elénk: madárrezervátumot, természetjáró tanösvényt, vízi sportokra specializálódott részeket, horgászhelyeket. A Tisza-tónál a kikapcsolódás is legalább olyan változatos, mint a táj.
A Bodrog a Hegyalja egyik legfontosabb természeti értéke. A hegyoldalakat szőlőültetvények ritmusa lüktet, a településeken évszázados pincékben érlelődik a tokaji borvidék ízes nektárja. De a víz felől újabb, különlegesebb arcát mutatja ez a táj. A Bodrogzug gyönyörű víztúrák helyszíne, mert itt szinte érintetlen vízi világot találunk. A szabályozatlan folyó széles ártere különleges státusszal rendelkezik, hiszen itt olyan állapotokat találunk, mint amilyeneket sok száz évvel ezelőtt találtunk volna az Alföldön.
Magyarország egyik leghangulatosabb kisvize a Túr. Ahogy átér az országhatáron, a vize meglassul, lerakja hordalékát, s kanyargós, sűrű erdőkkel borított parttal kísért folyóvá változik.
Hazai folyóink közül a Rába a legváltozatosabb, legvadregényesebb. Útja végén a Mosoni-Dunába torkollik, de az az Alpoktól a torkolatig tartó szakasz roppant kalandos – ebből 216 kilométeres szakasz vezet Magyarországon. A kavicspadokkal, éles kanyarokkal, a hirtelen felgyorsuló vízzel sűrűn ellátott folyó kínálta kihívás néha még gyakorlott evezőst, tapasztalt vízitúrázót is próbára teszik.
Magyarország tizenharmadik legnagyobb folyója a Zagyva. Vadregényes partjai mentén több tájvédelmi körzet és természetvédelmi terület található. Közel egy tucatnyi halfaj él a folyóban, ezért kedvelt horgászhely.
Körösökből rengeteg van – a Fehér, Fekete, Sebes, Kettős, Hármas. A Tisza mellékfolyója Erdélyben, hatalmas bükkösökkel és fenyvesekkel borított, alpesi jellegű vidéken ered, hogy aztán Magyarországra érve folyása meglassuljon, s egymásba szaladjanak e testvérfolyók.
Körösökből rengeteg van – a Fehér, Fekete, Sebes, Kettős, Hármas. A Tisza mellékfolyója Erdélyben, hatalmas bükkösökkel és fenyvesekkel borított, alpesi jellegű vidéken ered, hogy aztán Magyarországra érve folyása meglassuljon, s egymásba szaladjanak e testvérfolyók.
Holtágakkal, vadregényes erdőkkel átszőtt, dombok, hegyek tekintete által óvott vidék, melynek konyhájában a Felvidék ízeit is felfedezhetjük. A Duna és mellékágai által felszabdalt alföldi, de a Dunántúl adottságait magán viselő térség, amely markáns ízeivel és mediterrán jegyeivel izgalmas tájegységét képezi hazánknak
A “magyar tengerhez” kapcsolódóan jóformán mindenkinek van egy sztorija: gyerekkori táborok, üdülések, fesztiválok, nagy strandolások, horgászat a nádas mellett és persze a balatoni borok… Sekély vize alkalmassá teszi a fürdőzésre, sportolásra, a környező vulkanikus kúpokkal szabdalt tájjal egységet alkotva pedig egyedülálló, összetéveszthetetlen hangulata van. Nyár, Balaton, felhőtlen szabadság…és persze kajak-kenu-SUP! Minderre lehetőség kínálkozik a Balaton új megállóhelyein, Keszthelyen a Libás Strandon lévő Kajak-Kenu Ponton, valamint a balatonfüredi Kékszalag PORT-ban.