Téli előadássorozat: Műhelyből a Kikötőig

A Magyar Vitorlás Szövetség Téli Előadássorozatának következő állomásán a hazai hajógyártás illetve a hajók tavaszi karbantartása kerül terítékre.

Mi is a magyar hajógyártás története? Melyek voltak a legnehezebb esztendők? Mit adtunk mi magyarok a világ vitorlázóinak. Illetve hol tart ma a hazai hajógyártás? Fel lehet vagy fel kell-e venni a versenyt a külföldi forgalmazókkal? Mik azok az elengedhetetlen karbantartások, amit időről időre el kell végeznünk tavasszal vitorlásunkon? Mi húzódik valójában a fahajók varázsa mögött.

A Magyar Vitorlás Szövetség Téli előadássorozatának következő állomásán sok minden mellett ezek a kérdések is szóba kerülnek a kerekasztalbeszélgetés keretében.

Az előadás résztvevői: Cittel Lajos, Keller András, Scholtz Imre, Garab Károly, Pálinkás Csaba, Paulovits Dénes, Déry Attila.

“A XIX. század kezdetén, mikor a tengerészek igazán „felszabadultak”, s mikor, kivéve a háborús időket, bárki engedélye nélkül szabadon használhatta a tengereket és nem kellett már attól tartania, hogy tengeri rablók karmaiba kerül, a kereskedelmi hajók teljesen elvesztették harcias külsejüket és mindinkább azokhoz a vitorláshajókhoz kezdtek hasonlítani, amelyekkel időnként még ma is találkozunk. Az elmúlt két évszázadban oly sokféle hajóderékkal, árboccal, vitorlával és kötélzettel próbálkoztak, hogy ennek következménye kerek egy tucat különféle hajófajta lett, melyek mindmáig fennmaradtak.” (H. W. VAN LOON: A hajózás története)

Az előadáson való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Az előzetes regisztráció IDE kattintva érhető el.

Az előadást és a hozzá kapcsolódó workshopot a Magyar Vitorlás Szövetség Facebook oldalán közvetíti, így az élőben megtekinthető, majd a közvetítés után visszanézhető. 

 

További előadások:

  • Március 3. –  A Balaton közepén – a Magyar Tenger meteorológiai változása

Előadó: Horváth Ákos